Historie Redboneova mývalího psa

Skotští přistěhovalci přivezli pohledné červenosrsté foxhoundy do Ameriky koncem 18. století, zatímco červenosrstí irští foxhoundi byli dovezeni před Občanskou válkou. Do konce 18. století začali někteří lovci mývalů chovat rychlejší psy zaměřené spíše na hledání čerstvých stop, kteří dokázali mývaly pohotověji nalézt a rychleji zahnat na strom. Ve svých chovných programech využívali hbité irské lovecké psy zaměřené na hledání čerstvých stop, přičemž z Redboneova mývalího psa se již dávno před rokem 1900 stalo uznávané, respektované plemeno.

Zatímco jiní mývalí psi na chov byli vybíráni pouze pro svou funkci, chovatelé Redboneova plemene se po několik let soustředili na chov psa s téměř jednobarevnou, lesklou červenou srstí. Jakmile bylo tohoto poutavého zbarvení dosaženo, byli tito náruživí lovci opět vybíráni pro své schopnosti. Dnes jsou v tomto plemenu ustálené obě vlastnosti.

Redboneův mývalí pes, který má velice široké uplatnění a je opěvovaným pro svou rychlost a pohyblivost od nížin až po strmé skalnaté kopce, je přizpůsobivým lovcem s kvalitním nosem, schopným sledovat starší stopu. Redboneův pes, jako vynikající plavec s příjemným, ne-li neměnným hlasem, je skvělou volbou pro lovce, který chce pravého, univerzálního a schopného psa, který při lovu zůstává vzadu. Redboneův pes byl od počátku vychováván k tomu, aby zahnal zvěř na strom, přičemž tento instinkt je přirozený, neboť byl tomuto plemenu vštěpován po mnoho generací.

Redboneův mývalí pes – věděli jste, že...

  • Redboneovy mývali psy bude možné zaregistrovat u Amerického klubu psů (AKC) a na soutěž ve Skupině loveckých psů a to s účinností od 30. prosince 2009. Registrace na toto plemeno bude otevřená až do 1. ledna 2015.
  • Redboneův mývalí pes získal označení Skupiny loveckých psů.
  • Redboneův mývalí pes je od roku 1995 evidován v programu Služby základních plemen (Foundation Stock Service).
  • Redboneův pes pochází z pohledných červenosrstých foxhoundů, které do Ameriky koncem 18. století přivezli skotští přistěhovalci, zatímco červenosrstí irští foxhoundi byli dovezeni před Občanskou válkou.
  • Do konce 18. století začali někteří lovci mývalů chovat rychlejší psy zaměřené spíše na hledání čerstvých stop, kteří dokázali mývaly pohotověji nalézt a rychleji zahnat na strom. Ve svých chovných programech využívali hbité irské lovecké psy zaměřené na hledání čerstvých stop, přičemž z Redboneova mývalího psa se již dávno před rokem 1900 stalo uznávané, respektované plemeno.vzadu. Redboneův pes byl od počátku vychováván k tomu, aby zahnal zvěř na strom, přičemž tento instinkt je přirozený, neboť byl tomuto plemenu vštěpován po mnoho generací.
  • Zatímco jiní mývalí psi na chov byli vybíráni pouze pro svou funkci, chovatelé Redboneova plemene se po několik let soustředili na chov psa s téměř jednobarevnou, lesklou červenou srstí, který se choval i pro vzhled. Jakmile bylo tohoto poutavého zbarvení dosaženo, byli tito náruživí lovci opět vybíráni pro své schopnosti. Dnes jsou v tomto plemenu ustálené obě vlastnosti.
  • Redboneův mývalí pes má velmi široké uplatnění a je opěvovaným pro svou rychlost a pohyblivost od nížin až po strmé skalnaté kopce.
  • Redboneův mývalí pes je přizpůsobivým lovcem s kvalitním nosem, schopným sledovat starší stopu. Redboneův pes, jako vynikající plavec s příjemným, ne-li neměnným hlasem, je skvělou volbou pro lovce, který chce pravého, univerzálního a schopného psa, který při lovu zůstává vzadu.
  • Redboneův pes byl od počátku vychováván k tomu, aby zahnal zvěř na strom, přičemž tento instinkt je přirozený, neboť byl tomuto plemenu vštěpován po mnoho generací.

© 2014 PharmDr. MUDr. Jan Šimon | Design/code Kinet